Menu

Keramický překlad Porotherm KP Vario 325 Wienerberger

Kód produktu: 114813
Wienerberger Porotherm KP Vario 325 je keramický překlad.

Podrobné informace

 

Provedení keramického překladu: 325

Popis keramického překladu:

Wienerberger Porotherm KP Vario umožňuje instalaci venkovní rolety nebo žaluzie. Venkovní rolety a žaluzie poskytují řadu výhod, mezi něž patří například zvýšení zabezpečení domu nebo nižší náklady na energie potřebné na vytápění v zimě či na klimatizaci v létě. Překlad Porotherm KP Vario byl speciálně vyvinut pro stavby z kompletního cihlového systému Porotherm. Protože disponuje stejnou výškou jako cihly, je použití při výstavbě velmi snadné. Díky široké nabídce délek od 1 metru až po 3,50 m poskytuje široké možnosti uplatnění při výstavbě. Vzhledem k tomu, že na stavbu je dopravován výhradně v ucelené dodávce, obsahující překlad i tepelněizolační prvek, zaručuje správné provedení tepelné izolace. S překladem lze ručně manipulovat, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. Překlad KP Vario je vhodný jak pro jednovrstvé zdivo bez zateplení o tloušťkách od 365 mm do 500 mm, tak ho lze využít pro domy s vnějším zateplením, tedy na vnitřní nosnou část obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm.

Překlady Porotherm KP Vario 200 až 350:

  • překlady délky 2000 mm a větší jsou z důvodu snížení vlastní hmotnosti a zvýšení celkové únosnosti navržené jako překlady spřažené. Spřažení (spolupůsobení) se ztužujícím věncem probíhajícím v rovině stropní konstrukce umožňuje speciální tvar svařované prostorové výztuže vyčnívající z prefabrikovaného překladu, ve kterém je částečně zabetonována. Poloha překladu při zabudování je jednoznačně dána jeho tvarem a proto není na překladech vyznačena jejich poloha ve stavbě
  • rozměry překladu (š × v × d): keramobetonová část - 70 × 238 × 3250, vč. vyčnívající výztuže - cca 100 × 400 × 3250
  • hmotnost na jednotku plochy: 286 kg/m2
  • hmotnost: max. 38 kg/m

Použití keramického překladu:

Díky široké nabídce délek od 1 metru až po 3,50 m poskytuje Porotherm KP Vario široké možnosti uplatnění při výstavbě. Vzhledem k tomu, že na stavbu je dopravován výhradně v ucelené dodávce, obsahující překlad i tepelněizolační prvek, zaručuje správné provedení tepelné izolace. S překladem lze ručně manipulovat, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. KP VARIO je vhodný jak pro jednovrstvé zdivo bez zateplení o tloušťkách od 365 mm do 500 mm, tak ho lze využít pro domy s vnějším zateplením, tedy na vnitřní nosnou část obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm. Jeho hlavní výhodou je ale možnost volby typu překladu dle plánované varianty zastínění. Universální typ KP VARIO je určen pro zabudování rolet nebo žaluzií.

Dokumenty ke stažení