Košík 0,00 Kč 0 Hledat Menu

Čím dál populárnější brikety

Proč tomu tak je? Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto topiva a jaké typy briket lze na trhu pořídit?
6853

Proč lidé topí briketami?

cena
univerzálnost
ekologičnost

Ekologická paliva jsou budoucností a konkrétně dřevěné brikety jsou vhodné do většiny typů topidel, kde spalujete uhlí, dřevoplyn nebo dřevo.
Výhoda oproti jiným palivům je fakt, že brikety již nemusíte nijak upravovat. Jsou nachystány přímo k použití.

Jak poznáte kvalitní brikety?

Podle složení, vůně, ale i vzhledu. Brikety by neměly obsahovat žádné příměsi. Neměli byste tak spatřit v briketách žádné barevné částečky nebo úlomky. Vždy je dobré si na etiketě zkontrolovat složení.
6856Kvalitní brikety jsou slisované pouze z pilin, mají jednotnou barvu a hezky voní po dřevu.

Není briketa jako briketa.

Na trhu se vyskytují osmihranné brikety, RUF, briklis a válcové brikety. Jiné tvary, rozměry a způsob lisování ovlivňuje jejich vlastnosti.
RUF a briklis brikety se rychle rozhoří, ale nehodí se pro dlouhodobé skladování. Oproti tomu válcové brikety jsou výrazně odolnější proti vzdušné vlhkosti a jsou tak vhodnější pro dlouhodobé skladování.
6854Nejprodávanější jsou válcové brikety s dírkou. Mimo výhodu dlouhodobého skladování je tu i benefit dírky, která umožňuje lepší přívod vzduchu a to vede k rychlejšímu prohoření.

Pokud zvažujete přechod na dřevěné brikety, nebo se chcete zásobit na sezónu, neotálejte s nákupem. Nejvýhodnější je koupit brikety na jaře nebo v létě, s příchodem zimy poroste i jejich cena.


Doporučujeme